VW Transporter2,0 TDi 204 Kassevogn DSG 4Motion kort
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 102.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 11,9 km/l |
| CO2 udledning | 219 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.840 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/450 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Top lækker VW Transporter på lager klar til at servicere din virksomhed !
Udstyret med bl.a.:
⭐️4 Motion
⭐️LED forlygter
⭐️Digital cockpit
⭐️18" alu med nye helårsdæk
⭐️Stor sortimo indretning
⭐️Anhængertræk - 2500 kg
⭐️Trådløs CarPlay/Android Auto
⭐️Bak kamera - p sensor for og bag
⭐️Adaptiv fartpilot
⭐️Oliefyr med fjernbetjening
⭐️Blind spot detektion
⭐️Navigation
Erhvervs Leasing forslag - Forslag 1
Finansiel leasing:
70.000, - ekstra ordinær leasing ydelse
100.000, - rest værdi incl reg. afgift
3.349, - om måneden i 48 måneder
Erhvervs Leasing forslag - Forslag 2
Finansiel leasing:
45.000, - ekstra ordinær leasing ydelse
100.000, - rest værdi incl. reg. afgift
3.929, - om måneden i 48 måneder
Alle priser uden moms. Få et leasing forslag som passer dig og din virksomhed Kontakt Lars Svit Uggerhøj - tlf. 8177 5817 - lsv@uggerhoej.dk
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, sædevarme, el-ruder, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), 18" alufælge, højdejust. førersæde, træk, navigation, apple carplay, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, airbag, blindvinkelsassistent, antispin, automatgear, aircondition, motorkabinevarmer, adaptiv fartpilot, automatisk start/stop, trådløs mobilopladning, fuld led forlygter, led baglygter, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, helårshjul, fjernb. centrallås
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 455.876 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.048 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 199 cm |
| Lasteevne | 952 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Helårshjul |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
|---|---|
| Apple carplay | Motorkabinevarmer |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| Fjernb. centrallås | Træk |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.349 kr.
- Førstegangsydelse70.000 kr.
- Totalpris i løbetiden230.752 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 100.000 kr.
- Løbetid48 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet