VW Transporter2,0 TDi 199 Kombi DSG lang
Kontantpris(Ekskl. moms)
229.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 63.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,8 km/l |
| CO2 udledning | 232 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.160 kr. / år |
| Ydelse | 199 hk/450 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Velholdt VW Transporter med den stærke 199 hk motor og DSG automatgear.
Bilen fremstår i pæn stand både inde og ude og er klar til brug med det samme. Perfekt til både erhverv og privat.
Kabinen er velholdt, og varerummet er beklædt og fremstår pænt. Bilen kører rigtig godt og har god komfort samt masser af trækkraft.
Udstyret inkluderer bl.a. DSG automatgear, bakkamera, adaptiv fartpilot, Apple CarPlay, klimaanlæg, multifunktionsrat, parkeringssensorer og anhængertræk.
Bilen er synet i 2025 og næste syn er først i 2027.
Der er enkelte almindelige brugsspor, herunder mindre ridser på sidespejl, let slitage på førersæde samt små mærker i varerummet. Dette er helt normalt for en varebil og er taget højde for i prisen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 430.171 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.056 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 530 cm |
|---|---|
| Højde | 199 cm |
| Lasteevne | 744 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot |