VW Transporter2,0 TDi 170 Comfort Kassevogn aut. LWB
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | -/- |
| Produceret | 6/2025 |
| Kilometertal | (ny bil) |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 12,3 km/l |
| CO2 udledning | 212 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | - |
| Ydelse | 170 hk/390 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
TOPUDSTYRET FANTASTISK FLOT MESTERBIL - FABRIKSNY VOLKSWAGEN TRANSPORTER KLAR TIL AT ARBEJDE !
✅Adaptiv fartpilot
✅Fast anhængertræk til 2.800 kg
✅17" Letmetalfælge Monte Carlo med helårsdæk
✅Skydedør i fører- og passagersiden
✅Fløjdøre i bagklap
✅IQ.LIGHT - LED-forlygter med matrixfunktion
✅Dynamisk fjernlysregulering Dynamic Light Assist
✅LED-baglygter med eksklusiv lyssignatur
✅Multifunktionsrat i kunstlæder, opvarmeligt
✅Eksteriørpakke Premium
✅Klimaanlæg
👍5 års garanti / 150.000 km fra 1. reg. dato*
❗Bemærk totalvægt på 3.200 kg ❗
⭐️KONTAKT ERHVERVSCHEF ALEXANDER LYHNE CHRISTENSEN PÅ TLF. 58554322 ELLER MAIL ALC@VW-SLAGELSE.DK - FOR ET GODT LEASINGTILBUD
Midnight Black Metallic, Dansk bil, kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, 17" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, matrix led forlygter, led baglygter, træk, automatgear, varme i rat, aircondition, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, usb-c tilslutning, apple carplay, regnsensor, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, træthedsregistrering
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 368.869 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | - |
| Længde | 545 cm |
|---|---|
| Højde | 198 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 360° kamera | Læderrat |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Adaptiv fartpilot | Matrix LED forlygter |
| Aircondition | Motorkabinevarmer |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Helårshjul |