VW Transporter2,0 TDi 150 Kassevogn DSG kort
Kontantpris(Ekskl. moms)
199.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 13,1 km/l |
| CO2 udledning | 199 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.760 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Super fin og velholdt VW Transporter
Udstyr:
LA5H - Deep Ocean Blue
1D1 - Anhængertræk, fast
1G2 - Reservehjul
2MK - Affjedring, forstærket bagpå
3RD - Bagdøre uden ruder
4A1 - Sædevarme
4S1 - Armlæn til begge sæder
5Q2 - Skydedør i venstre side
5R2 - Skydedør i højre side
7UT - Radio "Discover Media" Med 8 tommers touch skærm
8T6 - Fartpilot
9CU - LED-kabinelys i varerum
9S5 - Kørecomputer Plus
9WJ - Trådløst App-Connect
9ZX - Mobiltelefoninterface
KH6 - Airconditionanlæg
KA1 - Bakkameraet Rear View
ZIE - Navigationssystem "Discover Media"
Mulighed for erhvervsleasing, kontakt Aplenty A/S for mere information.
Kristian Ry - tlf. 22 76 47 49 - kr@aplenty.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 391.024 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.891 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 199 cm |
| Lasteevne | 1.109 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|