VW Transporter2,0 TDi 110 Kombi kort
Kontantpris(Ekskl. moms)
99.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 167.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 200 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/250 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 164 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, el-sidespejle, cd/radio, usb-c tilslutning, aux tilslutning, airbag, antispin, esp, kørecomputer, service ok, synet 12-12-2024, leasing tilbydes, 100 varebiler på lager
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 323.712 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.884 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 916 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-sidespejle |
|---|---|
| Airbags | ESP / ESC |
| Aircondition | Fartpilot |
| Antispin | Fjernb. centrallås |
| AUX tilslutning | Kørecomputer |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-ruder | USB C tilslutning |
|---|