VW Touareg3,0 TDi 286 R-line aut. 4Motion Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2019 |
| Kilometertal | 216.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 270 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/600 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Touareg R-line 4Motion Van, aut., ratgearskifte, 21" alufælge, 2 zone klima, motorkabinevarmer m/fjernbetjening, fjernb. c.lås, nøglefri betjening, adaptiv fartpilot, kørecomputer, startspærre, auto. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, regnsensor, sædevarme, el indst. førersæde m. memory, el-ruder, el-klapbare sidespejle m. varme, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), el betjent bagklap, dæktryksmåler, elektrisk parkeringsbremse, navigation, multifunktionsrat, bluetooth, headup display, apple carplay, android auto, usb tilslutning, armlæn, kopholder, læderrat, tågelygter, automatisk lys, airbag, abs, esp, servo, vognbaneassistent, mørktonede ruder i bag, 3500 kg svingbart træk (elektrisk), sideassistent, udkørselsassistent, frontassistent, natsynsassistance, luft undervogn, fuld led forlygter, træthedsregistrering, dellæder, offroad pakke, skiltegenkendelse, Vienna læder, varme i rat, alarm, automatisk parkerings system, totalvægt 2850 kg, EURO 6.
Leasingforslag med fri kilometer:
Udbetaling kr. 50.000.-
Løbetid 60 mdr.
Restværdi kr. 70.000.-
Månedlig ydelse kr. 4.949.-
Serviceret, nysynet og med 3 måneders 100 % garanti.
For yderligere information eller et uforpligtende leasingtilbud, kontakt os på 8660 0266.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 735.359 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.970 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 890 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | Luftundervogn |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Motorkabinevarmer |
| Android auto | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk start/stop | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Head-up display | Vognbaneassistent |