VW ID.Buzz79 Cargo Comfort
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 7.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 457 km |
| Batterikapacitet | 79,0 kWh |
| Energiforbrug | 192 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/560 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
ID. Buzz Cargo Comfort+ 286 hk 210 kW 🔥
5 års / 150.000 km garanti😍
✔️Helårsdæk
✔️Bakkamera
✔️Adaptiv fartpilot
✔️Dobbelt skydedør
✔️Sædeovertræk læder-
✔️Autolock i skydedøre og bagdøre.
✔️LED for- og baglygter
✔️Digital Cockpit
👉Leasing forslag 👈
Udbetaling 40.000
Mdr. 3.553
Restværdi 120.000
Alle beløb er ekskl. moms
✅Bilen er på lager!!
✅ Vi tager gerne din brugte bil i bytte
📠For mere info kontakt vores Erhvervs-team på 44575757
Mads Frederiksen - tlf. 23379324 Deniz Kolsuz - tlf. 20530850 Jens Kristian Havkrog - tlf. 51839039
*Garantien dækker samlet i 5 år eller op til 150.000 km ved materiale- og fabrikationsfejl på batterielektriske biler (BEV) solgt af Skandinavisk Motor Co. A/S til en af Skandinavisk Motor Co. A/S autoriserede forhandlere og udleveret af forhandleren i perioden 01.01.24-30.11.24. Se øvrige vilkår og begrænsninger på.
https://shop.volkswagen.dk/images/Garantibestemmelser.pdf,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 412.494 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | 3.900 liter |
| Vægt | 2.396 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 193 cm |
| Lasteevne | 754 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Helårshjul |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Android auto | Kunstlæder |
| Apple carplay | Kunstlæderindtræk |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El-sidespejle | Regnsensor |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Elektrisk kabinevarmer | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.553 kr.
- Førstegangsydelse40.000 kr.
- Totalpris i løbetiden253.180 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 120.000 kr.
- Løbetid60 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet