VW e-Transporter64 Comfort Kassevogn SWB
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2026 |
| Produceret | 6/2025 |
| Kilometertal | 45 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 330 km |
| Batterikapacitet | 64,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 219 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 125 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 32 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/415 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 112 km/t |
| Trækvægt | 2.300 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Velegnet til leasing, vi tilbyder operationel leasing, Spar 45.000kr, Ekstraudstyr og highlights, NY VW E-transporter, Elektrisk rækkevidde 330km ifølge WLTP, Flere på lager, Omgående levering, Varmepumpe til ekstravarme, Nødbremseassistent med fodgænger- og cyklistregistrering, drejeassistent, Førerassistentpakke Plus inkl. Lane Assist, træthedsregistrering, Airbags til fører og passager med passagerairbag-deaktivering, Elektronisk stabilitetsprogram (ESP), kan leveres med træk - må trække 2300 kg, Climatronic 1-zone klimaanlæg, Skydedør på passagerside med elektrisk lukkehjælp, Elektrisk indstillelige og opvarmede sidespejle, Multifunktionsrat, Radio med 13” touch-farvedisplay, App-Connect til Apple & Android, 2x USB i førerkabine, Parkeringshjælp for og bag, LED-forlygter med dagskørelys, LED-baglygter, Bakkamerasystem, Fjernlysregulering “Light Assist”, Skillevæg af metal, høj, Gummibund i førerkabine, Fastgørelsesøjer i varerum til sikker last, Kabine-/varerumslamper, Forberedelse til anhængertræk, Ladekabel mode 3, 3-faset 32 A, 5 m,Digitalt cockpit, Vejskiltegenkendelse, advarselsfunktion, Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 387.494 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | - |
| Længde | 505 cm |
|---|---|
| Højde | 198 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |