VW Amarok3,0 TDi 240 Aventura aut. 4Motion 4d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 21.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 9,8 km/l |
| CO2 udledning | 267 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 12.960 kr. / år |
| Ydelse | 240 hk/600 nm |
| Acceleration | 8,8 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 10 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Dk´s billigeste kontra km!! , kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, mørk loftbeklædning, alufælge, 21" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, fjernb. centrallås, centrallås, sædevarme, fartpilot, udv. temp. måler, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), 360° kamera, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, automatisk lys, airbag, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, esp. Se mere på www.hovedvejens-autocenter.dk
Obs: Importbil - udstyr kan variere fra dansk model..
Mulighed for tilkøb af Fragus garanti op til 48 måneder!!
Mulighed leasing gennem os fra 12 til 72 mdr.
Med Grøn leasing !!
Leasing forslag:
Forsalg 1:
Udbetaling: 64.251 kr eks moms
Månedlig ydelse: 5.855 kr eks moms
Løbe tid: 36 måneder
Rest værdi: 211.940 kr. kr eks moms
Forslag 2:
Udbetaling: 64.251 kr eks moms
Månedlig ydelse: 5.040 kr eks moms
Løbe tid: 72 måneder
Rest værdi: 84.776 kr eks moms
For yderligere information eller henvendelse kontakt Ole på:
Tlf: 26 27 13 25
Mail: ole@hovedvejensauto.eu
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 590.744 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.417 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 539 cm |
|---|---|
| Højde | 188 cm |
| Lasteevne | 773 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
| 360° kamera | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Kunstlæder |
| Airbags | Kunstlæderindtræk |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| Elsæder | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |