Seat Leon2,0 TDi 150 FR DSG eco Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2015 |
| Kilometertal | 239.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
læderrat, dellæderindtræk, alcantaraindtræk, sportssæder, multifunktionsrat, ratgearskifte, 18" alufælge, el-soltag, glastag, fuld led forlygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, el-klapbare sidespejle, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, automatgear, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), navigation,super velholdt,leveres nysynet,Leasing eller finansering også uden udbetaling.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 218.830 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.335 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| 2 zone klima | Multifunktionsrat |
| ABS-bremser | Navigation |
| Alcantaraindtræk | Panoramatag |
| Alufælge | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Ratbetjent gearskifte |
|---|---|
| El-klapbare sidespejle | Ratgearskifte |
| El-ruder | Regnsensor |
| El-soltag | Sædebetræk, dellæder |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås | Sportssæder |
| Fuld LED forlygter | Tagræling |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Tonede ruder |
| Læderrat |