Nissan Note1,2 Acenta Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
22.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2016 |
| Kilometertal | 299.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 80 hk/110 nm |
| Acceleration | 13,7 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 430 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, helårshjul, el-sidespejle, tågelygter, mørktonede ruder i bag, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, fartpilot, 2 zone klima, nøglefri adgang, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, musikstreaming via bluetooth, navigation, aux tilslutning, usb-a tilslutning, bakkamera, vognbaneassistent, esp, blindvinkelsassistent, airbag, Lev. Nysynet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 117.079 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.036 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 410 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 474 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 430 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri adgang |
|---|---|
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Helårshjul | Vognbaneassistent |
| Højdejust. førersæde |