Mercedes Sprinter 3162,2 CDi R2 Kassevogn 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
49.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2011 |
| Kilometertal | 385.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 9,9 km/l |
| CO2 udledning | 204 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 12.280 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/360 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Høj / lang kassebil. Kører perfekt. Velholdt. Evt. bytte. Se flere kassebiler / varebiler på www.vejenbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.050 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 1.450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | 100 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|