Mercedes ML3503,0 BlueTEC aut. 4Matic Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2012 |
| Kilometertal | 190.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 181 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 258 hk/620 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 224 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
DK's billigste!!
Velholdt samt velkørende Mercedes ML350 med træk til 3500 kg!!
Kører rigtig godt i motor og gear!
Nysynet!!
Forrude bliver skiftet inden salg!
Bilen er fint udstyret:
Automatgear
Automatisk lys
LED baglygter
LED forlygter
Svingbart træk (3500kg)
Navigation
Bluetooth til håndfri telefon samt musik
Paddleshift
Fartpilot
2-zonet Klimaanlæg
Elsæder i begge sider
Elspejle m. varme
Varme i sæder
18'' originale alufælge med vinterdæk
Multifunktionsrat
Partikelfilter
regnsensor
Og meget mere....
Rigtig fin 4X4 til små penge, som gerne må gerne køre i de nye miljøzoner!
Perfekt til entreprenøren, jægeren, båden eller campingvognen!
Alt henvendelse skal ske via 61606196
Ring før besigtigelse, så ikke man kører forgæves.
Mvh
Jonathan, Fredericia
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, aftageligt træk, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, antispin, esp, el indst. førersæde, el indst. forsæder, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, xenonlys, navigation, el betjent bagklap, bi-xenon, svingbart træk (elektrisk), elektrisk parkeringsbremse
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 566.152 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.075 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 480 cm |
|---|---|
| Højde | 180 cm |
| Lasteevne | 875 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| AUX tilslutning | Mørktonede ruder i bag |
| Bi-xenon | Multifunktionsrat |
| CD | Musikstreaming via bluetooth |
| CD afspiller | Navigation |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Delalcantaraindtræk | Ratgearskifte |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, dellæder |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Xenonlygter |