Mercedes eVito 112L
Kontantpris(Ekskl. moms)
134.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 28.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 265 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 253 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 120 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, læderrat, højdejust. førersæde, el-sidespejle, automatgear, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, type-2 ladekabel, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, aux tilslutning, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, alarm, airbag, esp, regnsensor, automatisk lys, db. airbags, bakkamera, dæktryksmåler, fjernlysassistent lev omk 4600 kr+moms mulighed for tilkøb af garanti op til 48 mdr eller 200000 km
Leasing tilbydes
Ring for mere info/leasing
Bilen levers med service
Bilen levers nysynet
Bilen levers med nummerplader
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 450.240 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 514 cm |
|---|---|
| Højde | 191 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | ESP / ESC |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderindtræk |
| Automatisk lys | Læderrat |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, læder |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Type-2 ladekabel |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |