Mercedes eVito 111L
Kontantpris(Ekskl. moms)
84.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 26.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 156 km |
| Batterikapacitet | 41,0 kWh |
| Energiforbrug | 250 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/295 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 120 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Rummelig hvid elektrisk varevogn med gule plader.
Nypris ca. 400.000 kr i 2020.
Fremragende køreegenskaber, og meget lidt slitage på kabineinteriør.
Kan rumme to EUR paller.
God læssehøjde.
Rigtigt godt LED lys i lastrummet.
4 helt nye letvægts tagbøjler kan eventuelt medfølge.
Service udført 25/09/2025.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 407.500 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.185 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 514 cm |
|---|---|
| Højde | 191 cm |
| Lasteevne | 1.015 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Automatgear | Navigation |
| Bakkamera | Sædevarme |
| El komfortsæder | Servo |