Kia PV571 Long Range Work Pro
Kontantpris(Ekskl. moms)
244.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2026 |
| Kilometertal | 20 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 416 km |
| Batterikapacitet | 71,2 kWh |
| Energiforbrug | 191 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Kia PV5 Varevogn med 7 års garanti
Af særligt udstyr :
Adaptiv fartpilot (SCC) - Multifunktionel Smart Key - bakkamera - parkeringssensor for og bag - LED for og baglygter - naviagtion - Android auto & Apple carplay - o.m.a.
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 416 km
Hjemmeladning 0-100% : 11 kw (ca. 6,5 timer)
Hurtigladning: 150 kw (10-80% = ca. 30 min)
Oplev denne alsidige varevogn hos Andersen og Martini i Glostrup på Hovedvejen 196.
Book gerne tid på 36931320 eller am.dk - vi tilbyder naturligvis både finansiering og leasing af denne bil..
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.650 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Bakspejl m. nedbl. |
|---|---|
| ABS-bremser | DAB radio |
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | ESP / ESC |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| Apple carplay | LED baglygter |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera |