Ford Transit Custom 320 L22,0 TDCi 130 Trend
Kontantpris(Ekskl. moms)
149.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 182 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.800 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Leasing tilbydes med fri km, ModulSystem reoler i varerum, aircondition, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, sædevarme, el-ruder, udv. temp. måler, træk til 2.800 kg, tågelygter, led kørelys, læderrat, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, stofindtræk, el-sidespejle m/varme, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, db. airbags, esp, antispin, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag).
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 285.094 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 3.200 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Motorkabinevarmer |
|---|---|
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| El-ruder | Parkeringssensor (bag) |
| El-sidespejle m. varme | Parkeringssensor (for) |
| ESP / ESC | Sædebetræk, stof |
| Fartpilot | Sædevarme |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | Stofindtræk |
| Håndfrit til mobil | Tågelygter |
| Højdejust. førersæde | Træk |
| Intelligent hastighedsassistent | Udv. temp. måler |
| Kørecomputer | USB A tilslutning |
| Læderrat | USB tilslutning |
| LED Kørelys | Varme i forrude |