Ford Transit Custom 300 L22,0 TDCi 130 Trend
Kontantpris(Ekskl. moms)
68.886 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 295.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 13,1 km/l |
| CO2 udledning | 187 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Trend, 12 v stik i varerum, 150 W / 230V stik, Bakkamera (billede vises på 4" eller 8" display), Fjernbetjening fyr, LED lys i varerum, Magnetic, Tagbøjler - Integrerede, Udsynspakke, Anhængertræk med trailerslinger kontrol, Radio med SYNC 2,5, Airbag* - passager, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, el-sidespejle m/varme, led kørelys, tågelygter, fuldaut. klima, træk, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, fjernb. centrallås, fartpilot, centrallås, usb-c tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (for), bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, 4 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 268.676 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 3.000 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| 4 airbags | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| AUX tilslutning | LED Kørelys |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Sædevarme |
|---|---|
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB C tilslutning |