Ford Transit Connect1,6 TDCi 95 Trend kort 5d
Kontantpris(Engros/CVR, Ekskl. moms)
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2016 |
| Kilometertal | 139.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/230 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
aircondition, træk til 1.300 kg., webasto motorkabinevarmer med timer, træbund/lys i varerum, monteret med Michelin crossclimate helårsdæk, sædevarme, fartpilot, læderrat, multifunktionsrat, kørecomputer, højdejust. førersæde, tågelygter, el-sidespejle, el-ruder, fjernb. centrallås, cd/radio, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, rude i skydedør og bagklap, fralæggerhylde over solskærme, 3 sæder, varme i forrude, partikelfilter, 6 airbags, esp, sidste service ved km. 137.000, synet 14/10-2024, billig leasing med fri km. samt finansiering tilbydes, evt. indreg. tillægges kun kr. 1.180, indbytningsbil - pris engros til cvr.nr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 186.604 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.380 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 186 cm |
| Lasteevne | 835 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Antispin | Motorkabinevarmer |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Tågelygter |
|---|---|
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i forrude |
| Helårshjul |