Ford Transit Connect1,5 TDCi 120 Trend aut. lang
Kontantpris(Ekskl. moms)
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2017 |
| Kilometertal | 119.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 244 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/270 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
DK's billigste!
Fin og velholdt Transit lang model!
Kører godt i motor og gear!
Med partikelfilter, så den må gerne kører i alle de nye miljøzoner.
Alt henvendelse skal ske via 61606196
Ring før besigtigelse, så ikke man køre forgæves
Mvh Jonathan, Fredericia
, Wildtrak, Van ombygning Dobbelt Kabine 2021, Agate Black, Alufælge 18" Bolder Grey, DAB+, Adaptiv fartpilot & parkeringspakke, Anhængertræk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 226.687 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.645 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 186 cm |
| Lasteevne | 750 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|