Ford Transit Connect1,5 EcoBlue Trend aut. kort
Leasing ydelse(Ekskl. moms)
1.645 kr./md.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 79.980 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 150 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/270 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.459 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Ford Transit Connect – Automatgear | Veludstyret varebil
Praktisk og komfortabel Ford Transit Connect med automatgear, perfekt til både håndværkere og virksomheder der ønsker en driftssikker varebil med god komfort i hverdagen.
Highlights:
• Fartpilot
• Regnsensor
• Automatisk start/stop
• Sædevarme
• Bluetooth håndfri telefoni
• Musikstreaming via Bluetooth
• Automatisk lys
• Multifunktions læderrat
• Opvarmet forrude
Vi tilbyder attraktiv leasing – både med og uden udbetaling.
Uanset dit behov kan vi hjælpe med opbygning eller indretning, så bilen passer perfekt til din virksomhed. Vi skræddersyr naturligvis også den rette finansieringsløsning.
Kontakt for mere information:
Tobias Holmelund
📞 50 60 55 90
✉️ toho@andersenbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 207.377 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.493 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 184 cm |
| Lasteevne | 912 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.459 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.645 kr.
- Førstegangsydelse19.900 kr.
- Totalpris i løbetiden6.000 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 29.990 kr.
- Løbetid55 mdr.
- Antal kilometer inkluderet50.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet