Ford Ranger2,0 EcoBlue Wildtrak Db.Kab aut. 4d
Kontantpris(Ekskl. moms)
179.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 143.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 10,7 km/l |
| CO2 udledning | 244 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.260 kr. / år |
| Ydelse | 213 hk/500 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 10 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Meget fin bil, der kører perfekt.
Træk til 3500 kg, jalousi låg på lad, trinbrædder, Wildtrack model, fyr og meget mere.
Er nyserviceret, nysynet og har fået monteret 4 nye helårsdæk.
Euro6 der må køre i alle byer.
Bytter gerne og er behjælpelig med finansiering eller leasing.
, læderindtræk, el indst. forsæder, alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle, led kørelys, tagræling, træk, automatgear, fuldaut. klima, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, varme i forrude, sædevarme, el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 368.171 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.146 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 536 cm |
|---|---|
| Højde | 180 cm |
| Lasteevne | 1.054 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Airbags | Helårshjul |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Antispin | LED Kørelys |
| Automatgear | Motorkabinevarmer |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Regnsensor |
| Elsæder | Sædebetræk, læder |
| ESP / ESC | Sædevarme |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuldaut. klima | Varme i forrude |