Ford C-MAX1,6 TDCi 90 Trend Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
16.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2009 |
| Kilometertal | 298.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/215 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 174 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
DER STÅR REGULÆR VAREVOGN INCL MOMS , stofindtræk, multifunktionsrat, tågelygter, aircondition, centrallås, el-ruder, cd/radio, 6 airbags, esp, db. airbags, isofix, antispin, fjernb. centrallås BILEN ER SYNET 01-06-2025
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.319 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 601 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Isofix |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
|---|---|
| ESP / ESC |