Dacia Dokker1,5 dCi 90 Ambiance Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
52.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 122.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/200 nm |
| Acceleration | 13,6 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, træk, tågelygter, el-sidespejle, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, sædevarme, el-ruder, dab+ radio, navigation, dab radio, håndfrit til mobil, alarm, airbag, esp, parkeringssensor (bag), db. airbags, bakkamera, dæktryksmåler Lev Omk 4600 Kr+moms
Leasing tilbydes
Ring for mere info/leasing
Bilen levers med service
Bilen levers med nummerplader
Bilen levers nysynet
Bilen er på vej hjem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 99.429 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 181 cm |
| Lasteevne | 776 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| Automatisk start/stop | Kørecomputer |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Centrallås | Navigation |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot |