Citroën Jumper 332,0 BlueHDi 160 Kassevogn L2H1
Kontantpris(Engros/CVR, Ekskl. moms)
50.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 163.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 192 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/350 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, træk, aircondition, fjernb. centrallås, el-ruder, airbag, esp, antispin
AFHENTNING SÆLGES ENGROS TIL CVR NR
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 223.846 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.975 kg |
| Bredde | 205 cm |
| Længde | 541 cm |
|---|---|
| Højde | 225 cm |
| Lasteevne | 1.325 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | 90 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | ESP / ESC |
|---|---|
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| El-ruder | Træk |