Audi A6 e-tronUltra S-line performance Avant Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 59.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 690 km |
| Batterikapacitet | 94,9 kWh |
| Energiforbrug | 155 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 367 hk/565 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
GULPLADEBIL:
Erhvervskøb kr. 429.900 ex. moms (moms kr. 104.975).
PAPEGØJEPLADER:
Privatkøb kr. 534.875 inkl. moms.
BEMÆRK:
• 5 år/150.000 km. garanti t.o.m. 27.02.2030
• Svingbart anhængertræk
• S-Line-pakke (eksteriør og interiør)
• MMI Experience Pro inkl. Head-Up display med Augmented Reality video
• Soft-close i døre
• MMI passager-display
• Bang & Olufsen Premium surround soundsystem
• Elektriske justerbare sportssæder med memory i fører
• Vinterpakke inkl. komfort-klimatisering og sædevarme for og bag
• Adaptiv fartpilot Plus inkl. aktiv styreassistent
• Matrix LED Plus-forlygter inkl. fjernlysassistent
• Aktiv parkeringsassistent med 360° surround view kamera
ØVRIG BESKRIVELSE:
Daytonagrå-metal, sort S-Line læder, 20" Audi Sport letmetalfælge i 5-egers Tripod design, Technology Selection, justerbar adaptiv luftundervogn, Advanced Key - komfortnøgle inkl. sensorstyret el-bagklap, sort optikpakke inkl. sorte rudelister, multifunktionssportsrat i perforeret læder med varme, 3-zonet klimaautomatik inkl. varmepumpe, OLED digitale baglygter med dynamisk lysdesign, digital lyssignatur, Audi-logoringe bag med lys, dynamisk undervogn, el-justerbar ratstamme, ambientebelysning multicolor LED, mørketonede ruder bag, smartphone integration inkl. Apple CarPlay og Android Auto, trådløs mobilopladning, Audi Virtual Cockpit, Audi, projektionsfunktion i sidespejle, connect, USB-C tilslutning, bluetooth, nøglefri start, aut. nedblænding i el-sidespejle med varme og memory, blindvinkelassistent (side assist) inkl. udstigningsadvarsel og bagkrydsende trafik, vognbaneassistent inkl. nødassistent, Audi pre sense proaktiv, MMI Experience Plus, bakkamera, passagerregistrering bag, progressiv styring, akustiske ruder for og bag, varmedæmpende forrude, lygtevaskere, akustisk køretøjslyd (e-tron sound), ISOFIX for, dæktryksovervågning, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, parkeringssensor for og bag, el-parkeringsbremse, regn- og lyssensor, armlæn, kopholder, el-ruder, m.m.
MERCEDES, BMW, AUDI, VW & PORSCHE:
Se 150 håndplukkede (el)biler på sandjensen.dk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 493 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv undervogn | Head-up display |
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Internet |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Kunstlæder |
| Anhængertræk, aftagl. | Kunstlæderindtræk |
| Antispin | Læderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El komfortsæder | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Elsæder |