Zeekr 7XPrivilege AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2025 |
| Kilometertal | 23.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 543 km |
| Batterikapacitet | 94,0 kWh |
| Energiforbrug | 199 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 360 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 646 hk/710 nm |
| Acceleration | 3,8 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Vigtigt udstyr på din kommende Zeekr 7x:
✔️ El-forsæder med memory i førersædet
✔️ Læder sæder m. massage og ventilation
✔️ AWD
✔️ 360" grader kamera med "birdview"
✔️ Head-up display
✔️ Fuld elektrisk sving bart træk
WLTP Rækkevidde 543 KM.
Lyn ladning med op til 480KWH
AC ladning med op til 22KW
Vidste du at vi hos Pedersen & Nielsen…
✔️ Attraktiv rente på finansiering
✔️ Tager din nuværende bil i bytte – få et uforpligtende tilbud.
✔️ Sælger alle vores brugte biler online. Bilen leveres klargjort til din Pedersen & Nielsen afdeling – eller endda
hjemme hos dig selv, nemmere bliver det ikke.
✔️ Har serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 99,- pr. måned
✔️ Er klar til at hjælpe dig! Kontakt os via telefon, mail eller chat – https://www.autohus.dk/kontakt/
✔️ Hjælper dig med at finde drømmebilen. Vi har mange biler på lager og flere på vej – se vores biler her:
https://www.autohus.dk/brugte-biler/
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 495.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 539 liter |
| Vægt | 2.558 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 479 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 432 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
| 360° kamera | Head-up display |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Isofix |
|---|---|
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Luftundervogn |
| Auto. parkering | Massage i førersæde |
| Automatgear | Massage i forsæder |
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk parkeringssystem | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| CD/radio | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædekøling |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El betjente døre | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde | Tågelygter |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El komfortsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |