VW Up!1,0 MPi 60 5d
Kontantpris
71.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2019 |
| Kilometertal | 151.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,9 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Kører upåklageligt og pålideligt. Er blevet brugt som pendlerbil - ingen korte ture.
* Sommer og vinterdæk medfølger
* FULDAUTOMAISK KLIMAANLÆG
* SÆDEVARME
* BLUETOOTH
* AUTOMATISK NØDBREMSESYSTEM
* EL-RUDER
* FJERNBETJENT CENTRALLÅS
* ISOFIX
Service udført hos VW expert; Peter Frandsen Automobiler, senest i dec '25
Køler udskiftet i dec '25
Kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, automatisk nødbremsesystem,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 115.918 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 880 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 440 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |