VW Up!1,0 60 White Up! 5d
Kontantpris
36.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2014 |
| Kilometertal | 208.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
En flot, velholdt og økonomisk VW Up, der stå i pæn stand både inde og ude. Bilen ee fuldt serviceret og har løbende fået den pleje, den fortjener. Perfekt som pendlerbil, førstegangsbil eller som en pålidelig bybil. Bilen har været benyttet som trofast bil mellem hjem og arbejde.
Med føgler stålfælge med vinterdæk ( kun kørt en vinter).
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 829 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 461 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Nightvision |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| El-ruder |