VW Up!1,0 60 Style Up! BMT 5d
Kontantpris
59.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2016 |
| Kilometertal | 104.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Sælger min nysynet VW UP! Style.
-Årgang 2016.
-Kilometertal 104.000 km.
-Nysynet 25/2-2026.
-5 dørs
- Aftageligt anhængertræk (Kun godkendt til cykelholder)
- Sædevarme
- Aircondition
- Fartpilot
-Medfølger originale VW Up! Alufælge med sommerdæk.
-Står på vinterdæk nu - stål fælge med kapsler.
-Har fået VW 5+ stort service i 2025.
-Servicebog udfyldt
Bilen bliver rengjort indvendigt før salg. Kilometertallet stiger en smule dagligt.
Super fin, lille, økonomisk og praktisk bil.
Pris 59.995kr.
Står i Odense M
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 114.396 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Parkeringssensor (for) |
| Alufælge | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot |