VW Up!1,0 60 Move Up! BMT 5d
Kontantpris
39.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2013 |
| Kilometertal | 198.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Fin regulær bil.
Kører som den skal. Brugt som bil nr. 2, men vi skal have en større.
Bilen står på alufælge, med helårsdæk.
Har lige fået lavet stort service, med skift af forbremser.
Har nyere batteri.
Med original navigation, Bluetooth og AUX, samt CD-afspiller.
Har rust omkring tankdækslet, hvilket de fleste af denne model har.
Vi kører i den til dagligt, så km-tal stiger løbende.
Forvent almindelige brugstegn - deraf den lave pris.
Bemærk - kun én nøgle til bilen. Ny kan købes hos VW, hvis det ønskes.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 112.797 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Navigation |
| Alufælge | Sædevarme |
| Auto. nødbremse | Servo |
| Automatisk start/stop |