VW Up!1,0 60 Life Up! BMT 5d
Kontantpris
43.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2014 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Flot og velholdt VW Up!
Fuldt serviceret ved VW i vores ejertid.
Står i rigtig fin stand og kører godt.
Leveres på helt nye helårsdæk.
Ingen fejl eller advarselslamper.
Ikke-ryger
Der er lige lavet rust på bilen for 15.000kr og efterfølgende er bilen blevet undervognsbehandlet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 114.796 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Auto. nødbremse | Servo |
| Automatisk start/stop |