VW Touran2,0 TDi 150 R-line DSG 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 177.300 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Tophastighed | 208 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Flot og velholdt VW TOURAN R-LINE 7-Personers sælges. Rummelig bil med god plads til hele familien og barnevognen.
🟢 R-Line inde & ude
🟢 Mørk himmel
🟢 Nøglefri betjening
🟢 Multifunktionsrat
🟢 Adaptiv fartpilot
🟢 Bakkamera med P-sensor for & bag
🟢 Fuldaut. 3-zone klimaanlæg
🟢 Fuld LED-forlygter
🟢 Bluetooth håndfrit til mobil/musik
🟢 Apple Carplay & Android Auto
🟢 Aftageligt træk
Finansiering & Garanti
🛡️ Tryghed med CarGarantie / Fragus: Ekstra brugtbilsgaranti kan tilkøbes fra 12-48 måneder! Alle vores biler kan leveres nysynet og nyserviceret inkl. 3 måneders garanti til prisen.
💳 Finansiering: Vi laver gerne et finansieringsforslag med eller uden udbetaling – kontakt os for at få et tilbud, der passer dig.
𝐑𝐈𝐍𝐆 𝐀𝐋𝐓𝐈𝐃 𝐈 𝐅𝐎𝐑𝐕𝐄𝐉𝐄𝐍 𝐅Ø𝐑 𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐌𝐄𝐑, 𝐒Å 𝐁Å𝐃𝐄 𝐕𝐈 𝐎𝐆 𝐁𝐈𝐋𝐄𝐍 𝐄𝐑 𝐊𝐋𝐀𝐑 𝐓𝐈𝐋 𝐉𝐄𝐑!
Se vores biler på www.workshop-bilsalg.dk
🔄 OBS: Vi tager gerne din gamle bil i bytte!
💳 Vi hjælper gerne med finansiering
Der tages forbehold for tastefejl.
🟢▸𝐅𝐨𝐫 𝐦𝐞𝐫𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐟𝐨𝐫 𝐚𝐭 𝐚𝐫𝐫𝐚𝐧𝐠𝐞𝐫𝐞 𝐞𝐧 𝐩𝐫ø𝐯𝐞𝐤ø𝐫𝐬𝐞𝐥, 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐬 𝐡𝐞𝐫:
𝐖𝐨𝐫𝐤𝐬𝐡𝐨𝐩 𝐁𝐢𝐥𝐬𝐚𝐥𝐠:
📍 Industrivej 21, 6392 Bolderslev
📧 info@workshop-bilsalg.dk
📞 21 90 00 92
𝐕𝐢 𝐬𝐞𝐬 𝐡𝐨𝐬 𝐖𝐨𝐫𝐤𝐬𝐡𝐨𝐩 𝐁𝐢𝐥𝐡𝐮𝐬!⭐
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 449.298 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 633 liter |
| Vægt | 1.471 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 729 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Fuldaut. klima |
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| 7 personers | Isofix |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Aftageligt træk | Køl i handskerum |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Lygtevasker |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Ratbetjent gearskifte |
| Bagagerumsdækken | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | SD kortlæser |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Delalcantaraindtræk | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås |