VW Touran1,6 Trendline 5d
Kontantpris
35.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2007 |
| Kilometertal | 210.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,5 km/l |
| CO2 udledning | 183 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 102 hk/148 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 179 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Fin familie bil,
Vi har haft den siden 2022, Vi har synet den 2 gange (2022 og 2024). Løbende synet og vedligeholdt, bremser, bagdømpere, mellempot og olieskift i sep 2025 fro 14000 kr. Bilen skal synes i år og det kan den men der må forventes lidt rep inden syn.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 347.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.425 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Alufælge | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot |