VW Touran1,6 TDi 115 Comfortline DSG 7prs 5d
Kontantpris
154.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2018 |
| Kilometertal | 195.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,2 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/250 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
!! KØB UDEN UDBETALING !! 7 Personers og 26,2 km/l.
*adaptiv fartpilot
*3 zone klima
*automatgear
*sædevarme
*varme i rat
*parkeringssensor (bag)
*parkeringssensor (for)
*apple carplay
*4x el-ruder
*fjernb. centrallås
* komfortsæder
*aftageligt træk
*automatisk nødassistent
*automatisk nødbremsesystem
*komfort og vinterpakke
8 airbags, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, 3 individuelle sæder i bag, splitbagsæde, 7 personers, 17" alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, regnsensor, håndfrit til mobil, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, usb-a tilslutning, aux tilslutning, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, esp, kørecomputer, stofindtræk, el
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 327.417 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 633 liter |
| Vægt | 1.360 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 800 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernb. centrallås |
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| 7 personers | Isofix |
| 8 airbags | Klimaanlæg, 3-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Aftageligt træk | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (bag) |
| Antispin | Parkeringssensor (for) |
| Apple carplay | Regnsensor |
| Aut. nedbl. bakspejl | Sædebetræk, stof |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatgear | Splitbagsæde |
| Automatisk lys | Stofindtræk |
| Automatisk nødassistent | Tågelygter |
| Automatisk nødbremsesystem | Tonede ruder |
| AUX tilslutning | Udv. temp. måler |
| Bakspejl m. nedbl. | USB A tilslutning |
| Dæktryksmåler | USB tilslutning |
| El komfortsæder | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme |