VW Touran1,6 TDi 115 Comfortline DSG 7prs 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
154.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2018 |
| Kilometertal | 146.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/250 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI, aut.gear/DSG, aftageligt anhængertræk, adaptiv fartpilot, 3 zone klima, multifunktions-læderrat, sommer- og vinterhjul, stofindtræk, højdejust. førersæde, 3 individuelle sæder i bag, el sidespejle m/varme, led kørelys, automatisk lys, træthedsregistrering, tagræling, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, sædevarme, 4x el-ruder, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, kørecomputer, service delvis ok, synet 08/2024, grå metallak
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 327.417 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 633 liter |
| Vægt | 1.360 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 800 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|