VW Touran1,6 TDi 110 Comfortline DSG 7prs 5d
Kontantpris
134.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2016 |
| Kilometertal | 188.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/250 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
!! KØB UDEN UDBETALING !!
*adaptiv fartpilot
*16" alufælge
*navigation
*håndfrit til mobil
*,parkeringssensor (bag)
*parkeringssensor (for)
*sædevarme
*2 zone klima
*automatgear
*fjernb. centrallås
*7 personers
*3 individuelle sæder i bag
*el komfortsæder
*højdejust. forsæder
*multifunktionsrat
el-sidespejle m/varme, træk, tagræling, 4x el-ruder, regnsensor, isofix, kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, splitbagsæde, udv. temp. måler, usb-a tilslutning, aux tilslutning, 8 airbags, dæktryksmåler, esp, Henv. tlf. 7060 2033
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 365.380 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.360 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 920 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 3 individuelle sæder i bag | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 7 personers | Multifunktionsrat |
| 8 airbags | Navigation |
| ABS-bremser | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Parkeringssensor (for) |
| Alufælge | Regnsensor |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| Automatgear | Sædevarme |
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| El komfortsæder | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |