VW Touran1,6 TDi 105 Comfortline 7prs 5d
Kontantpris
64.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2015 |
| Kilometertal | 288.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/250 nm |
| Acceleration | 12,8 sek. |
| Tophastighed | 186 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
NYSYNET 7 PERSONER 2 EJER FLOT OG VELHOLDT SKAL SES OG PRØVES TAGER GERNE BYTTEBIL RING FOR FREMVISNING PÅ 20245209 VH ERIK VI SES HOS LANGES BILER SABROESVEJ 1-3 SILKEBORG
DK PAKKE, El-sidespejle, WW1 VINTERPAKKE, Fjernbetjent centrallås, Multifunktionsanlæg, 7P4 INDST. LÆNDESTØTTE, ESP, PG1 2 SÆDER BAGEST, 4L6 AUT. AFBL. BAKSPEJL, FARTPILOT, CLIMATIC, UG1 HILL-HOLD, 8E METALLIC, 4Q METALLIC, METALLIC, 7B METALLIC, 2T METALLIC, Z2 METALLIC, 0N METALLIC, 2K METALLIC, E5 METALLIC, U5 METALLIC, 2W METALLIC, 6E3 Midterarmlæn, for, 4KF Tonede ruder, bag, 0Q Pure hvid lakering, WXM TEKNIKPAKKE MED MERE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.444 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 440 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 736 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|