VW Touran1,5 TSi 150 Highline Family DSG 7prs 5d
Kontantpris
249.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 112.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 1 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 209 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 345.916 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 633 liter |
| Vægt | 1.530 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | El-klapbare sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 7 personers | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Alcantaraindtræk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Splitbagsæde |
| Automatgear | Svingbart træk (elektrisk) |
| Automatisk lys | Tågelygter |
| Bakkamera | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |