VW Touran1,5 TSi 150 Comfortline+ DSG 7prs 5d
Kontantpris
279.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 71.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 209 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS
* Aut.gear
* 7 Personers
* Adaptiv fartpilot
* Klimaanlæg 3-zoner
* Apple Carplay & Android Auto
Automatgear, Klimaanlæg 3-zoner, Fartpilot adaptiv, Parkeringssensor for/bag, Musikstreaming via bluetooth, Apple CarPlay, Android Auto, Bluetooth, DAB radio, Elruder for/bag, El-spejle med varme, Fjernbetjent centrallås, Infocenter, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, Indfarvede kofangere, Tagræling, Tågelygter, Armlæn, Bagagerumsdækken, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, ABS, Airbag, ESP, Dæktrykssensor, Blindvinkelassistent, Automatisk nødbremsesystem, Isofix, Startspærre, 7 sæder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 345.814 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 834 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Førerovervågning med advarsel |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 7 personers | Isofix |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Tågelygter |
| DAB radio | Tagræling |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |