VW Tiguan2,0 TDi 150 Highline+ DSG 5d
Kontantpris
170.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 275.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 130 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.640 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Ny forrude, stort service ligelavet, (DSG olie skiftet) alle service på WV værksted fra ny
Sælges pga skift til elbil. Ingen byttebil
Kørt 275000km
Nøglefunktioner og Specifikationer (2018 Highline Plus):
Motor/Drivlinje: 2.0 TDI med 7-trins DSG automatgear
Udstyr (Highline/Highline Plus):
Komfort: Fuldautomatisk 3-zonet klimaanlæg, opvarmet læderrat, massage i førersæde, nøglefri betjening (Keyless), og bakkamera.
Teknologi: Digitalt Cockpit (førerdynamisk display), navigation, Apple CarPlay/Android Auto, og adaptive LED-forlygter.
Sikkerhed: Adaptiv fartpilot, lane assist,
Design: Sort alcantara-indtræk, LED-baglygter, mørktonede ruder i bag, og kromdetaljer.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 585 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Navigation |
|---|---|
| Fartpilot | Servo |