VW Tiguan2,0 TDi 150 Comfortline DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 215.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,0 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
- Adaptiv fartpilot
- Digital cockpit
- LED forlygter
- Svingbart træk m. el-udløsning
- Alcantara sæder (highline kabine)
- Nøglefri betjening
- 3 zone klima
- Fjernlysassistent
- El- bagklap m. fodsensor
- Bakkamera
- Parkeringssensor for & bag
- Parkeringsassistent
- Frontassist
- Vognbaneassistent
- Skiltegenkendelse
- Træthedsregistrering
- Regnsensor
- Sædevarme
- Læderrat m. varme
- Multifunktionsrat
- El- klapbare sidespejle m. varme
- Navigation
- Automatisk lys
- Ambiente belysning
- Isofix
- 17" Alufælge
Sælges engros til CVR nummer ✅
Sidst synet: 17-02-2025
Tidligere nummerplade: CH21723
-Fejl på fartpilot
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, ambiente belysning, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, svingbart træk (manuel), svingbart træk (elektrisk), varme i rat, ratgearskifte, automatgear, 3 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, automatisk start/stop, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, navigation, regnsensor, bakkamera, isofix, skiltegenkendelse, automatisk lys, fjernlysassistent, træthedsregistrering, esp, antispin, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
Fremvisning kun efter aftale❗️ - For at sikre, at du ikke kører forgæves, anbefaler vi at du altid kontakter os for fremvisning, da vi kan være ude af huset.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 407.218 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Svingbart træk (elektrisk) |
| ESP / ESC | Svingbart træk (manuelt) |
| Fjernb. centrallås | Træthedsregistrering |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fod betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |