VW Tiguan1,5 TSi 150 Highline DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2019 |
| Produceret | 10/2019 |
| Kilometertal | 116.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 13,7 km/l |
| CO2 udledning | 147 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
DEN RUMMELIGE TIGUAN I HIGHLINE NU I TAASTRUP !!
- ADAPTIV FARTPILOT
- LANE ASSIST
- FRONT ASSIST
- SPORTSPAKKE
- NAVIGATIONSPAKKE
- SVINGBART ANHÆNGERTRÆK
Kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 18" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, træk, svingbart træk (manuel), automatgear, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, 3 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, kurvelys, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, ratgearskifte, auto hold
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ATTRAKTIV FINANSIERING (BÅDE MED OG UDEN UDBETALING) TILBYDES.
ÅBNINGSTIDER:
MAN - FRE 09:00-17:00
SØN: 11-15
TLF: 43 52 66 11
www.autohusettaastrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 434.618 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 1.450 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 3 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Ratbetjent gearskifte |
| Bagagerumsdækken | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El-justerbar lændestøtte | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |