VW Tiguan1,4 TSi 150 Highline DSG 4Motion 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
189.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 162.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,5 km/l |
| CO2 udledning | 159 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.000 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI, aut.gear/DSG, svingbart anhængertræk, 4Motion firehjulstræk, adaptiv fartpilot, ErgoActive førersæde, media composition, digitalt cockpit, navigation, bakkamera, parkeringssensor (for/bag), front assist, vognbaneassistent, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, 17" alufælge vinter, 18" alufælge helårsdæk, multifunktions-læderrat, 2 zone klima, sædevarme, stofindtræk, el indst. førersæde, el betjent bagklap, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, tagræling, mørktonede ruder i bag, 4x el-ruder, automatisk start/stop, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, isofix, automatisk lys, Service sidste v. 133.159 kmSynet d. 15/12-25
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 429.698 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 1.492 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 488 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 18 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 2 zone klima | Læderrat |
| 4x el-ruder | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptiv fartpilot | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Stofindtræk |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| Elsæder | Tonede ruder |