VW Tiguan1,4 TSi 150 Comfortline DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2017 |
| Kilometertal | 123.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 138 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Aftageligt træk (op til 1800kg), Varme i rat, Massage i førersæde, Adaptiv fartpilot, Bakkamera, Lane assist, Park assist, 3-Zoners klima anlæg.
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 375.793 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.398 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 582 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Læderindtræk |
| Anhængertræk, aftagl. | Massage i førersæde |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, læder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Centrallås | Svingbart træk (manuelt) |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El indst. førersæde | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |