VW Tiguan1,4 TSi 150 Comfortline 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2017 |
| Kilometertal | 143.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
ÅBNINGSTIDER I PÅSKEN
TORSDAG-FREDAG 10,00-15,00
LØRDAG LUKKET
SØNDAG-MANDAG 10,00-15,00
📍VW Tiguan 150 DSG 5d
💡UDVALGT UDSTYR FRA BILEN
✅ Opdateret infotainment skærm
✅ Flot servicehistorik
✅ Adaptiv fartpilot
✅ 17" Alufælge
✅ Varme i sæder
✅ 3 Zone Klima
✅ Parkeringssensor for & bag
✅ Bluetooth telefon m. Musik
✅ Navigation
✅ Fjernlysassistent
✅ Træthedsregistrering, Lane assist & Front assist
💡HOS AUTOHUSETSILKEBORG KAN VI ALTID HJÆLPE DIG MED:
✅ FINANSERING MED & UDEN UDBETALING
✅ EUROPADÆKKENDE GARANTI 12/24 MDR.
✅ TOPVEJLEDNING PRIVATE & ERHVERV: TRUSTPILOT-SCORE 4,9/5
✅ ALLE BILER LEVERES NY-SYNET
🔍 Vi tager gerne din bil i bytte - Se Mere På www.autohusetsilkeborg.dk 📞 Kontakt os gerne og få et uforpligtende tilbud. Undgå at køre forgæves - Ring gerne i forvejen,
🕖 ÅBENT ALLE HVERDAGE FRA 10-17:00, LØRDAG EFTER AFTALE 🕖 SØNDAG FRA 11-15:00.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 362.595 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 1.390 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4 airbags | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Tagræling |
| Centrallås | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse | Xenonlygter |
| ESP / ESC |