VW The Beetle2,0 TSi 200 Sport DSG 2d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2012 |
| Kilometertal | 111.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 200 hk/280 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 223 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Beetle med GTi motor og 200 hk. klar til næste ejer!
Særligt udstyr:
📍Fender Bassman sound system
📍Sportssæder
📍Mørk loftbeklædning
📍Ratgearskifte
📍Fartpilot
📍Navigation m. AUX tilslutning
Fuld udstyrsbeskrivelse:
Fender Bassman sound syste, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Læderrat, Stofindtræk, Sportssæder, Højdejust. forsæder, Justerbar lændestøtte, Splitbagsæde, Mørk loftbeklædning, 17" alufælge, El-sidespejle m/varme, Tågelygter, LED kørelys, Mørktonede ruder i bag, Automatgear, Ratgearskifte, Aircondition, Fuldaut. klima, 2 zone klima, Fjernb. centrallås, Fartpilot, Aut. nedbl. bakspejl, Udv. temp. måler, Sædevarme, El-ruder, CD/radio, Navigation m. AUX tilslutning, USB-A tilslutning, Regnsensor, Isofix, Airbag, Antispin, ESP.
LINDEROTH All inclusive pakke;
Fuld tryghed med service- og reparationsaftale.
Kan medfinansieres/leases til
1.400 kr. pr. md. + moms✔️
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Vi ligger nr. 1 i samtlige bilkategorier på Trustpilot.
Din sikkerhed for en tryg og god handel!✔️
*ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES, BÅDE MED OG UDEN UDBETALING. FIND BILEN PÅ LINDEROTH-AS.DK, TRYK “BEREGN FINANSIERING” TIL HØJRE, HVOR DU KAN BEREGNE OG ANSØGE ONLINE – NÅR DU HAR TID!*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 386.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.439 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 411 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | LED Kørelys |
| Aircondition | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| AUX tilslutning | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Sportssæder |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Tonede ruder |
| Højdejust. forsæde | Udv. temp. måler |
| Isofix | USB A tilslutning |
| Justerbar lændestøtte | USB tilslutning |