VW The Beetle1,2 TSi 105 Cabriolet 2d
Kontantpris
129.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2013 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/175 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Pæn og velholdt The Beetle med plads til 4 personer. Fartpilot, navi, velholdt kaleche, få brugs ridser i lakken, men ikke grelt alderen taget i betragtning, 16" vinterhjul på alufælge medfølger, 17" sommerhjul. begge sæt dæk 2 år gamle. Bilen er serviceret og klar til sommer.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.395 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Navigation |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot |