VW The Beetle1,2 TSi 105 Cabriolet 2d
Kontantpris
169.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2016 |
| Kilometertal | 116.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/175 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
VW Beetle Cabriolet sort med retro fælge. Klar til at køre foråret og sommeren i møde. Bilen fremstår flot og har overholdt alle service på VW værksted. Følgende kan nævnes.
- Ny radio med Apple Carplay + VW navigation
- Serviceret februar 2026
- Nye bærearme dec. 2025 (kvittering haves)
- Nye hjullejer (kvittering haves)
- Nye bremser februar 2025
- PAVA behandlet
- Sommerdæk kørt en sæson
- Vinterdæk kørt en sæson ( kun dæk )
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.395 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 395 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Alufælge | Navigation |
| El-ruder | Servo |