VW T-Roc1,5 TSi 150 Style Team DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2021 |
| Kilometertal | 84.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 154 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Volkswagen T‑Roc 1.5 TSI EVO 150 DSG (2021) i Indium Grey metallic og Sport Team-udstyr – en sporty og komfortabel SUV med masser af moderne teknologi. Bilen kører rigtig godt med DSG automatgear og adaptiv fartpilot, og den er nem at manøvrere med bakkamera og parkeringssensorer. Ca. 84.000 km og 1 ejer.
* Farve Indium Grey Metallic
* Udvidet standardudstyr
* DK pakke som indeholder
- Bakkamera
- Forsæder med lændestøtte
- App-Connect Apple CarPlay trådløs
- Multifunktionslæderrat med varme
* DK komfortpakke som indeholder
- Bagklap med el-betjening
- Nøglefri betjening
- Køreprofilindstilling
* Førerassistentpakke inkl. LED forlygter og Light Assist
* Sort loft himmel
* Tonede ruder
* Rød ambient belysning
* Undervogn med sportsaffjedring
* 18" letmetalfælge
* Udvalgt standardudstyr
* Automatgear
* LED forlygter
* Bindvinkelalarm
* Sportsforsæder
* Radiosystem Composition Media
* Bluetooth
* Adaptiv fartpilot
* Climatronic klimaanlæg 2 zoner
* Parkeringssensor (bag)
* Parkeringssensor (for)
* Sædevarme
* Højdejusterbare forsæder
* 4x el-ruder
* El-spejle med varme
* CD/radio
* USB tilslutning
* Musikstreaming via bluetooth
* Armlæn
* Isofix
* Bagagerumsdækken
* Kopholder
* Stofindtræk
* Splitbagsæde
* Kørecomputer
* Automatisk nedblændeligt bakspejl
* Udvendig temperatur måler
* Regnsensor
* Tågelygter
* Automatisk lys
* LED kørelys
* Vognbaneassistent
* Automatisk nødbremsesystem
* Tagræling
* Dæktryksmåler
* Træthedsregistrering
* Elektrisk parkeringsbremse med Auto Hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 309.919 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 445 liter |
| Vægt | 1.250 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Sportssæder |
| DAB+ Radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| El-sidespejle | Vinterhjul |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |